5 klasycznych opowieści

Zasada nr 1

Zasada numer 2 – Według planu – Opowieści Uniwersalne

Zasada numer 2 – Według planu – Bez konfliktu ani rusz

Plan akcji to swego rodzaju fundament opowieści. Na tym fundamencie można jednak wznosić bardzo różne konstrukcje. Poniżej przedstawiam 5 archetypicznych historii, do których można się odwoływać, tworząc własną opowieść.

Historia o tym, jak to wszystko się zaczęło

Ta opowieść to relacja z drogi, którą przyszło nam pokonać, zanim udało się stworzyć coś nowego. Świetnie sprawdza się wtedy, gdy trzeba przedstawić model biznesowy potencjalnym inwestorom.

Przykład

Wpadłaś na świetny pomysł i postanawiasz założyć firmę. Aby jednak firma mogła rozpocząć działalność, potrzebujesz pieniędzy – a ich nie masz. Zabiegasz o nie bez powodzenia w wielu różnych źródłach, ale nie znajdujesz inwestora. Chwila, chwila! Już masz dać sobie spokój, gdy nagle na twojej drodze staje anioł biznesu i rzuca ci kieskę z groszem – a twoja firma rozkwita do dziś!

Historia o trudnych początkach

To opowieść o kimś, kto początkowo nie rokował zbyt dobrze, ale ostatecznie odniósł sukces mimo przeciwności losu. Po ten schemat warto sięgnąć, gdy podczas rozmowy kwalifikacyjnej padnie pytanie o trudności, które udało nam się przezwyciężyć, lub o wyzwania, którym stawiliśmy czoło.

Przykład

#storytelling

#arkusze #autyzm #BożeNarodzenie #ciekawostki #czytanie #edukacja #ekologia #emocje #empatia #integracja #jesień #kolorowanie #kolory #kreatywność #lato #lekcja #logiczne #logopedia #matematyka #mindfulness #mózg #parenting #percepcja #przedszkole #przyroda #psychologia #rewalidacja #rozwój #scenariusz #scenariusze #sensoryka #szkoła #terapia #toksyczni #uwaga #uważność #wiosna #WWRD #zabawa #zabawy #zajęcia #zajęciaspecjalistyczne #zwierzęta #ćwiczenia #żłobek


Jedna odpowiedź do „5 klasycznych opowieści – ćwiczenia storytellingu”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: