Cele

Rozwijanie świadomości własnego ciała, poznawanie siebie, uważność na własne potrzeby.

Mapa mojego wnętrza

Tekst do czytania przez osobę dorosłą. Wizualizację należy czytać powoli, tak by dziecko miało czas na wyobrażanie sobie jej treści.

Tekst do czytania przez osobę dorosłą. Wizualizację należy czytać powoli, tak by dziecko miało czas na wyobrażanie sobie jej treści.

Cześć! Dziś zabieram cię w niezwykłą podróż po twoim ciele. 
Przyjmij wygodną dla siebie pozycję i, jeśli masz ochotę, zamknij oczy. 
Zacznijmy naszą podróż od twojej głowy. Zauważ, jakie powstają w niej myśli, pomysły i marzenia. O czym twoja głowa najbardziej lubi marzyć? Gdzie najczęściej wędrujesz myślami? Przypomnij sobie, jakie świetne pomysły w niej powstały. Może to był pomysł na zabawę, spędzenie wolnego czasu lub przygotowanie pysznego deseru? Następnie zatrzymaj się na swoich oczach. Zastanów się, jakie one widzą obrazy na co dzień. Zapytaj je o ulubione kolory i na co patrzą, kiedy odpoczywają. Może to jakaś ciekawa książka, chmury na błękitnym niebie lub wiewiórka skacząca z gałęzi na gałąź? Powoli przejdź do swoich uszu. Za jakimi dźwiękami podążają? Które dźwięki są dla nich miłe? Czy to jest śpiew ptaków w lesie, ulubiona piosenka, czy czułe słowa twojej mamy? Teraz przejdź do swojego nosa. Jakie dolatują do niego zapachy? Gdzie twój nos szuka przyjemnych zapachów? Czym dla niego pachnie lato, babcia czy twoja piżama? Krok za krokiem przejdź do swojej buzi. Przypomnij sobie, jak ona reaguje na smak słodki, słony, kwaśny lub gorzki. Jakich potraw lubi kosztować? A za czym za bardzo nie przepada? Gdzie twoja buzia próbowała najpyszniejszego śniadania i jakie ono było?

#arkusze #ASD #autyzm #BożeNarodzenie #ciekawostki #czytanie #edukacja #ekologia #emocje #empatia #integracja #jesień #kolorowanie #kolory #kreatywność #kształty #lato #lekcja #logiczne #logopedia #manualne #matematyka #mindfulness #motoryka #percepcja #przedszkole #przyroda #psychologia #rewalidacja #rozwój #scenariusz #scenariusze #sensoryka #storytelling #szkoła #toksyczni #uwaga #uważność #zabawa #zabawy #zajęcia #zajęciaspecjalistyczne #ZespółAspergera #zwierzęta #ćwiczenia


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: