Poprzedni:

Obłok Niewiedzy to tytuł czternastowiecznego dzieła mistycznego napisanego w Anglii przez nieznanego autora. Takim określeniem można nazwać osoby które z powodu niefrasobliwości, czy niechęci do pieniędzy wolą się nimi nie zajmować. Ignorują je albo traktują jak zło konieczne z którym trzeba nauczyć się żyć. Jednak ponieważ pieniądze są obecne we wszystkich sferach naszej egzystencji, zdarza się, że zrzekają się oni zarządzania swoimi finansami na rzecz innej osoby. Niekiedy ta rola przypada rodzicom, kiedy ich dzieci są wybitnymi sportowcami. Popadają oni w skrajności i często na tym tracą.

Problemy finansowe często spotykamy w związkach. Obłok Niewiedzy od razu skacze na głęboką wodę, żeby nie musieć rozmawiać o czymś, co budzi w nim niechęć. Sprawdza ile pieniędzy ma na koncie dopiero gdy przychodzi mu się zmierzyć z kryzysem, czy rozwodem i odkrywa, że wszystkie środki zniknęły. Zlecenie komuś pieczy nad finansami i obrotem pieniędzmi na krótką metę może oszczędzić nam problemów ale jeżeli relacja łącząca obie strony ulegnie pogorszeniu, długo ignorowane realia ekonomiczne mogą spaść na nas niczym klątwa. To samo dzieje się w bankach i firmach inwestycyjnych. Kiedy ekspert nie może przeprowadzić szczegółowej analizy sytuacji klienta, nie może mu doradzić. Obłok Niewiedzy najczęściej powie: Niech pan umieści pieniądze gdzie chce ale proszę niczego mi nie wyjaśniać, bo ja i tak się na tym nie znam. Nie chodzi o to, że się nie zna. Po prostu nie chce się znać.

Krótkie podsumowanie

Piroman puszcza pieniądze z dymem, kupując to czego nie potrzebuje, a potem brakuje mu na to, czego potrzebuje.

Rozdawca ofiarowuje je innym, przez co pakuje się w kłopoty finansowe, a przy okazji zatruwa i niszczy swoje relacje z obdarowywanymi.

Maniak ubóstwa ich unika, przez co trafiają do mniej utalentowanych osób.

Mróweczka je gromadzi, ale równie dobrze mogłaby ich nie mieć, bo nie potrafi się nimi cieszyć.

Obłok niewiedzy pozwala, żeby inni kontrolowali to, co należy do niego, i w końcu to traci.

autor: Cristina Benito

źródło: Money Mindfulness … Wydawnictwo Literackie, Kraków 2021, fot. sleepopolis.com

#Money mindfulness

#arkusze #ASD #autyzm #BożeNarodzenie #ciekawostki #czytanie #edukacja #ekologia #emocje #empatia #integracja #jesień #kolorowanie #kolory #kreatywność #lato #lekcja #logiczne #logopedia #matematyka #mindfulness #mózg #percepcja #przedszkole #przyroda #psychologia #rewalidacja #rozwój #scenariusz #scenariusze #sensoryka #storytelling #szkoła #toksyczni #uwaga #uważność #wiosna #zabawa #zabawy #zajęcia #zajęciaspecjalistyczne #ZespółAspergera #zwierzęta #ćwiczenia #żłobek

Polecam wordpress.com

Jedna odpowiedź do „Money Mindfulness. Obłok Niewiedzy”

  1. Awatar Money Mindfulness. Psychomagia – smart-sens.org

    […] Money Mindfulness. Obłok Niewiedzy […]

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: