Jak można rozwijać supermoc empatii? Dobrze poznając różne uczucia!

Uczucia to sposób, w jaki reagujemy na to, co dzieje się wokół nas. Pojawiają się w formie doznań, które odczuwamy w ciele. Możesz się stać naprawdę niezłym detektywem uczuć, czyli nauczyć się zwracać uwagę na doznania w ciele i na to, jak się czujesz, kiedy one się pojawiają.

Uczucia to normalna sprawa! Każdy je ma. Ta sama rzecz może budzić w nas różne uczucia – i to jest w porządku. Na przykład ty możesz odczuwać zadowolenie, kiedy zajęcia w szkole zostaną odwołane, podczas gdy twoja koleżanka może się z tego powodu złościć, ponieważ to oznacza, ponieważ to oznacza, że nie odbędzie się również trening koszykówki. Oboje macie w sobie uczucia związane z tą samą sprawą. Po prostu różnie ją odbieracie.

Pamiętasz naukę czytania i pisania? Aby nauczyć się czytać i pisać, trzeba dużo ćwiczyć. Szczerze mówiąc, zapewne będziesz ćwiczyć te umiejętności jeszcze przez wiele lat. Tak samo jest z empatią. Empatię można podzielić na na 5 umiejętności, które będziesz mógł poznawać a w ich zapamiętywaniu pomaga słowo SERCE.

S – SŁUCHANIE AKTYWNE. Ta umiejętność pozwala nam usłyszeć i zrozumieć, co mówią inni ludzie. Oznacza, że odkładamy swoje uczucia na bok i uważnie słuchamy drugiej osoby.

E – EMPATYCZNA OBSERWACJA. Ta umiejętność polega na przyglądaniu się innym ludziom, by rozpoznać, co czują. Obserwujemy, co robi i co mówi druga osoba, aby ustalić, co ona czuje.

R – REFLEKSJA. Ta umiejętność pozwala nam spojrzeć na sytuację oczami drugiej osoby. Oznacza zastanawianie się, jak inni ludzie mogą widzieć świat.

C – CZUCIE I DOŚWIADCZANIE. Ta umiejętność pozwala nam się zorientować, co inni ludzie czują w związku z różnymi rzeczami i jak doświadczają swoich uczuć. Ich odczucia mogą być takie same jak nasze lub zupełnie inne.

E – EMPATYCZNE DZIAŁANIE. Ta umiejętność pozwala pokazać innym ludziom, że nam na nich zależy. Poprzez swoje działania możemy umacniać więzi z rodziną i przyjaciółmi.

W tym ćwiczeniu skupimy się na dwóch rzeczach:

#arkusze #autyzm #BożeNarodzenie #ciekawostki #czytanie #edukacja #ekologia #emocje #empatia #integracja #jesień #kolorowanie #kolory #kreatywność #lato #lekcja #logiczne #logopedia #matematyka #mindfulness #mózg #parenting #percepcja #przedszkole #przyroda #psychologia #rewalidacja #rozwój #scenariusz #scenariusze #sensoryka #szkoła #terapia #toksyczni #uwaga #uważność #wiosna #WWRD #zabawa #zabawy #zajęcia #zajęciaspecjalistyczne #zwierzęta #ćwiczenia #żłobek

  Polecam wordpress.com


  Skomentuj

  Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

  Logo WordPress.com

  Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

  Zdjęcie na Facebooku

  Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

  Połączenie z %s

  %d blogerów lubi to: