Płatkowy obserwator
Nie ma dwóch takich samych płatków śniegu. Każdy jest niepowtarzalny. Jak ty. Przysuń do twarzy dłoń i pozwól, aby spadały na nią pojedyncze płatki. Gdy tylko jakiś przyfrunie, przyjrzyj się, jaki ma kształt. Może przyleciała do ciebie gwiazdka (z nieba), a może to, co widzisz, to słupek lub płatek wyglądający jak gałązka? Przyjrzyj się, jak topnieje, zamieniając się w kropelkę wody.

Czuję, więc lepię
Tradycyjny „trójkulowiec”, a może Olaf z Krainy Lodu? Kogo dziś stworzysz? Niezależnie od decyzji skieruj uwagę na swoje ręce lepiące śniegowego przyjaciela. Niech twoje dłonie poczują, jak zmieniają się kształt i wielkość śniegowych kul przy tworzeniu kolejnych partii bałwana. Wyczuwaj nieregularność węgielków zmieniających się w oczy usta i guziki. Poczuj chropowatość patyków, które zmieniają się w jego ręce. Zaobserwuj kształt marchewki pełniącej funkcję bałwaniego nosa. A na koniec przybij mu piątkę.

Co w zimie piszczy?

Bądź detektywem tropiącym zimowe odgłosy. Wyśledź ich jak najwięcej. Czy to dzwonki sań? A może szelest strąconego z dachu śniegu? Pękanie lodu w pobliskiej kałuży? A może skrzypienie śniegu pod butami, szum pocieranych z zimna dłoni lub odgłos chuchania, aby je ogrzać? Ile dźwięków udało ci się usłyszeć?

Śniegowa gimnastyka

#arkusze #autyzm #BożeNarodzenie #ciekawostki #czytanie #edukacja #ekologia #emocje #empatia #integracja #jesień #kolorowanie #kolory #kreatywność #lato #lekcja #logiczne #logopedia #matematyka #mindfulness #mózg #parenting #percepcja #przedszkole #przyroda #psychologia #rewalidacja #rozwój #scenariusz #scenariusze #sensoryka #szkoła #terapia #toksyczni #uwaga #uważność #wiosna #WWRD #zabawa #zabawy #zajęcia #zajęciaspecjalistyczne #zwierzęta #ćwiczenia #żłobek

Polecam wordpress.com

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: