Szczęście

Szczęście jest emocją, spowodowaną doświadczeniami ocenianymi przez osobę jako pozytywne. Psychologia wydziela w pojęciu szczęście rozbawienie i zadowolenie.

Dlaczego czujemy szczęście?

„Dlaczego jesteśmy szczęśliwi?” – od dawna badacze próbują odpowiedzieć na to pytanie. Naukowcy odkryli, że za dobre samopoczucie odpowiadają specjalne hormony szczęścia.

Mózg zbudowany jest z wielu elementów, a centrum dowodzenia stanowi podwzgórze, które zbiera i wydaje rozkazy. To mała struktura znajdująca się w samym środku mózgu. Podwzgórze jest częścią układu hormonalnego, który wydziela substancje: hormony i neuroprzekaźniki.

#arkusze #ASD #autyzm #BożeNarodzenie #ciekawostki #czytanie #edukacja #ekologia #emocje #empatia #integracja #jesień #kolorowanie #kolory #kreatywność #kształty #lato #lekcja #logiczne #logopedia #manualne #matematyka #mindfulness #motoryka #percepcja #przedszkole #przyroda #psychologia #rewalidacja #rozwój #scenariusz #scenariusze #sensoryka #storytelling #szkoła #toksyczni #uwaga #uważność #zabawa #zabawy #zajęcia #zajęciaspecjalistyczne #ZespółAspergera #zwierzęta #ćwiczenia

Polecam wordpress.com

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: