Budynek NASA zdobi plakat ze stwierdzeniem: Zgodnie z zasadami aerodynamiki z powodu swojej masy, rozmiaru i ciała trzmiel nie powinien latać, ale trzmiel o tym nie wie, więc i tak lata. Zdarza się, że przyjmujemy słowa wielkich manipulantów za pewnik nie zadając sobie trudu sprawdzenia teorii w praktyce. To dużo mówi o społeczeństwie.

Poprzedni:

Kiedy zetkniemy się z obrazą lub tyranizowaniem, natychmiast przychodzi nam do głowy pytanie: Czy to prawda? Kiedy działamy zgodnie z tym wzorcem, zaczynamy większą rację przyznawać słowom i manipulacjom osoby nas dyskredytującej niż naszemu własnemu przekonaniu. Zaczynamy w ten sposób prowadzić bezowocne wewnętrzne dialogi, marnujemy siły na jałowe bitwy i reakcję na trudne do uciszenia echa zatruwając swój umysł fałszywymi przepowiedniami na jakie nie zasługujemy. Stopniowo je wchłaniamy i nadajemy im niszczycielską moc w stosunku do wszystkiego, co zamierzaliśmy. Taka sytuacja doprowadza nas do podjęcia najgorszych decyzji w naszym życiu.

Dyskredytujący manipulant używa następujących stwierdzeń:

 • Nie nadajesz się.
 • Nie potrafisz.
 • Uważaj!
 • Nie płacz.
 • Nie bądź głupi.
 • Nie okazuj słabości.
 • Ależ z ciebie niezdara!
 • To twoja wina.
 • Jesteś nieznośny.
 • To dla ciebie zbyt wiele.
 • Jesteś nieposłuszny.
 • Zamknij się!
 • Nie rób tego!

Prawdziwy Potencjał

Prawo koncentracji mówi, że im więcej o czymś myślisz, tym bardziej staje się to częścią twojej rzeczywistości, a skoro myślisz o sobie, to utrwalasz pewne schematy. Oznacza to, że przyjęcie pozycji ofiary nie tylko sprowadzi na twoje życie niepokój i frustrację ale też przeistoczy cię w ulubioną zdobycz dręczyciela. Kiedy nasza samoocena traci na wartości, to przywiązujemy się do fałszywych nakazów, a całe zło i wszystkie negatywne rzeczy nabierają siły i wracają, żeby powiększać się i ranić nasze uczucia. Najgorsze jest to, że jeśli kiedyś odważysz się odpowiedzieć na agresję manipulanta, spowodowane tym działaniem poczucie winy wywoła w tobie jeszcze większy niepokój.

Marek Aureliusz, znany filozof rzymski powiedział: Prawdziwym sposobem zemszczenia się na wrogu to nie upodobnić się do niego. Pierwszym krokiem jaki musisz podjąć jest uporządkowanie swojego umysłu i odrzucenie wszystkiego, co do dzisiaj uważałeś za pewnik. Jedna prawdziwa myśl pociąga za sobą inną prawdziwą myśl, a ich suma uzdrowi twoją samoocenę i zmieni wagę oraz siłę twoich decyzji. Musisz zmienić i uporządkować własne wnętrze oraz zdecydować które osoby możesz dopuścić do swojego zaufanego kręgu, a które nie. Kiedy obronisz swoje przekonania i wartości, będziesz mógł umocnić własną samoocenę oraz zwiększyć wartość i siłę działania. Krok po kroku poczujesz, że jesteś zdolny osiągnąć wszystko, co zamierzasz, a dzięki wytrwałości w zasięgu ręki będziesz miał najlepsze okazje.

José Francisco de San Martín, generał argentyński powiedział: Jeśli zwycięstwem jest pokonanie wroga, jeszcze większym jest pokonanie samego siebie. Jeśli masz chęć nauczenia się i odrzucenia tego, co bez kwestionowania niegdyś przyjąłeś, uruchomisz swój prawdziwy potencjał, a największe sukcesy staną się twoim udziałem.

Czystość emocjonalna

#toksyczni ludzie

#arkusze #autyzm #BożeNarodzenie #ciekawostki #czytanie #edukacja #ekologia #emocje #empatia #integracja #jesień #kolorowanie #kolory #kreatywność #lato #lekcja #logiczne #logopedia #matematyka #mindfulness #mózg #parenting #percepcja #przedszkole #przyroda #psychologia #rewalidacja #rozwój #scenariusz #scenariusze #sensoryka #szkoła #terapia #toksyczni #uwaga #uważność #wiosna #WWRD #zabawa #zabawy #zajęcia #zajęciaspecjalistyczne #zwierzęta #ćwiczenia #żłobek


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: