Na początku osoba dyskredytująca da sobie sobie czas, żeby cię poznać. Krok po kroku znajdzie sposób zaspokajania twoich potrzeb, zaproponowania ci pokoju i współpracy, żeby zyskać twoje zaufanie i ostatecznie przejąć władzę nad twoim życiem. Nagle zwątpisz w swoje zdolności i zadasz sobie pytanie: Może on ma rację? Nie poradzę sobie z tym wszystkim. Kiedy uznasz taką osobę za autorytet, to stanie się ona dla ciebie wyrocznią i ogarnie cię ustawiczne niezadowolenie oraz dezawuowanie. Nie będziesz w stanie stawić czoła sytuacji i nieświadomie będziesz popełniał coraz więcej błędów narażając się na słowa wyroczni, która będzie lekceważyć wszelkie twoje uczucia i zdolności.

Poprzedni:

Mentalność dyskredytującego manipulanta jest dominująca i precyzyjna. Taki człowiek dokładnie wie jaki kolec wbić, żeby zniszczyć twoje poczucie własnej wartości. Jest skrupulatny i dokładny. Będzie pilnie obserwował każde twoje poczynanie, żeby ustalić w którym momencie oddać strzał. Taki człowiek będzie dokładał starań, żebyś wypełnił jego żądania, a jeśli tego nie zrobisz, zatruje ci życie. Jego ruchy są tak podstępne, że ofiara nie uświadamia sobie jakie miejsce przydziela takiej osobie, ani jak destrukcyjna może stać się jej manipulacja. Jej agresywność będzie wzrastać w miarę uświadamiania sobie, że osoby w jej otoczeniu starają się od nich odsunąć najdalej jak to możliwe.

Manipulanci uważają się za doskonałych i nigdy nie przyznają się do błędu, ani nie poczuwają się do winy. Na ich uwagę zasługują jedynie sprawy związane z tym, co pragną osiągnąć. Takie osoby pragną coraz większej kontroli, władzy oraz panowania nad twoimi emocjami i czynami. Zdobywają teren w miarę jak ich ofiara usuwa im się z pola widzenia. Stają się z upływem miesięcy i lat coraz bardziej drażliwi, a ich wypowiedzi bardziej raniące, aż w końcu zostają ludźmi z którymi niezwykle trudno współżyć. Oczywiście ta agresywność w którejś chwili zwróci się przeciwko nim zmieniając się w depresję pełną poczucia winy, która w końcu wywoła chorobę psychosomatyczną.

Jak zostać wyrocznią?

Jay Carter, amerykański psycholog napisał: Wykorzystujcie tę przesadną ocenę siebie dla przezwyciężenia poczucia niższości. Może to jedyny sposób, żeby manipulanci mogli poczuć się ważni. Osoba dyskredytująca uważa: Rosnę w siłę i mam władzę, jeśli jestem w stanie zniszczyć twój szacunek i cię kontrolować. Tego rodzaju osoby można znaleźć wszędzie, obojętne w jakim środowisku się znajdziemy, tak w miejscu pracy, jak w otoczeniu towarzyskim, czy rodzinnym. Dla tych ludzi ulubioną maską jest wywyższające się ego. Nadmierne poczucie własnej wartości zdolne jest zniszczyć każde działanie i każdego, kto będzie usiłował je przewyższyć.

#arkusze #autyzm #BożeNarodzenie #ciekawostki #czytanie #edukacja #ekologia #emocje #empatia #integracja #jesień #kolorowanie #kolory #kreatywność #lato #lekcja #logiczne #logopedia #matematyka #mindfulness #mózg #parenting #percepcja #przedszkole #przyroda #psychologia #rewalidacja #rozwój #scenariusz #scenariusze #sensoryka #szkoła #terapia #toksyczni #uwaga #uważność #wiosna #WWRD #zabawa #zabawy #zajęcia #zajęciaspecjalistyczne #zwierzęta #ćwiczenia #żłobek

Polecam wordpress.com

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: