Wzajemne poznawanie się: Gry na rozgrzewkę i przełamujące lody

Cele/umiejętności:

  • słuchanie
  • zadawanie pytań
  • pamięć
  • czekanie na swoją kolej
  • koncentracja
  • obserwacja

Jak grać:

Uczestnicy zapisują swoje imiona (lub wersje imion, jakimi pragną by się do nich zwracano) na naklejkach. Ukrywają naklejki w swoich ubraniach, na przykład wsuwają w skarpetkę, do kieszeni, pod kołnierzyk lub przyklejają na podeszwie buta.

Gracze w określonym czasie (dostosowanym do liczebności grupy) próbują odnaleźć jak najwięcej naklejek, bez dotykania innych dzieci. Wolno tylko zadawać pytania, na przykład: Czy naklejka jest na podeszwie twojego buta? Czy możesz pokazać prawą stopę? Czy dzieci mogą zapisać sobie wszystkie odnalezione imiona lub spróbować je zapamiętać.

Kiedy upłynie wyznaczony na zadanie czas, wszyscy stają lub siadają w kręgu. Prowadzący grę staje kolejno za plecami każdego uczestnika, a wszyscy próbują zapamiętać jego imię.

Adaptacje

Przygotuj miękką poduszkę i rzucaj ją kolejno do każdego uczestnika. Łapiąc poduszkę, każdy wypowiada własne imię. Kiedy wszyscy się przedstawiają, zacznijcie od początku. Tym razem to grupa wypowiada imię osoby, która złapała poduszkę.

Użyj miękkiego, ale cięższego przedmiotu lub przedmiotu o dziwnym kształcie, żeby wszyscy mieli trudność ze złapaniem go – to zabawny sposób zwrócenia uwagi dzieci na to, że mają podobne możliwości.

Karteczki z imionami umieść w pojemniku. Każdy uczestnik losuje karteczkę z imieniem kogoś innego i próbuje odnaleźć w grupie tę osobę.

Przygotuj pary samoprzylepnych karteczek z rysunkami zwierząt. Rozdaj jeden zestaw. Uczestnicy przyklejają w widocznym miejscu na ubraniu wylosowaną karteczkę. Następnie wszyscy losują po jednej karteczce z drugiego zestawu i szukają osób, które mają naklejki przedstawiające to samo zwierzę.

Do zastanowienia

Co pomaga zapamiętać imiona innych osób? Jakie to uczucie, kiedy inni pamiętają jak masz na imię?

Jakie pytania możesz zadać, kiedy poznajesz kogoś nowego?

#arkusze #autyzm #BożeNarodzenie #ciekawostki #czytanie #edukacja #ekologia #emocje #empatia #integracja #jesień #kolorowanie #kolory #kreatywność #lato #lekcja #logiczne #logopedia #matematyka #mindfulness #mózg #parenting #percepcja #przedszkole #przyroda #psychologia #rewalidacja #rozwój #scenariusz #scenariusze #sensoryka #szkoła #terapia #toksyczni #uwaga #uważność #wiosna #WWRD #zabawa #zabawy #zajęcia #zajęciaspecjalistyczne #zwierzęta #ćwiczenia #żłobek

Polecam wordpress.com

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: