Tęczowy Wodospad

Miejsce:

  • Dowolne.

Materiały:

  • Brak.

Opis zabawy:

Obserwując ciało zauważamy co robią nasze mięśnie. Gdy jesteśmy smutni lub źli, mogą być one spięte. Ta zabawa nauczy cię jak zwracać uwagę na ciało, żeby się rozluźnić i odprężyć. Możesz bawić się samodzielnie lub z innymi.

Przebieg zabawy:

  1. Znajdź wygodne i ciche miejsce do siedzenia i weź głęboki wdech przez nos, wciągnij powietrze aż do brzucha, a następnie powoli je wypuść przez usta.
  2. Zamknij oczy i wyobraź sobie tęczę złożoną ze wszystkich twoich ulubionych kolorów. Pomyśl, że to wodospad pod którym możesz się przechadzać.
  3. Teraz nad twoją głową przepływają wszystkie twoje ulubione kolory. Wyobraź sobie, że wodospad rozluźnia ci mięśnie twarzy i szczęki oraz wszystkie maleńkie mięśnie wokół oczu.
  4. Teraz poczuj jak kolory spływają po twojej szyi, ramionach i palcach i uspokajają wszystkie mięśnie. Zwróć uwagę, czy twoje mięśnie są teraz bardziej rozluźnione i zrelaksowane.
  5. Na koniec wyobraź sobie jak wodospad przelewa się po twojej klatce piersiowej i brzuchu poprzez nogi aż do palców stóp. Kiedy to sobie wyobrażasz, zwracaj uwagę na każdą część swojego ciała z osobna.
  6. Zwycięzcą w tej zabawie jest każdy, kto poczuje relaks w całym swoim ciele. Spróbuj podzielić się z innymi wiedzą jakimi barwami mieni się twój wyjątkowy wodospad.

Oddech Pszczółki

Miejsce:

  • Dowolne.

Materiały:

  • Brak.

Opis zabawy:

Polecam wordpress.com

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: