Poprzedni: Toksyczni Ludzie. Zdrowa Zazdrość

Co czujesz kiedy ktoś mówi: Potroili mi pensję, Umawiam się z modelką która ma dom, pieniądze i dobrze mnie traktuje? Czy czujesz się niezręcznie kiedy ktoś mówi dobrze o innych? Co czujesz kiedy ktoś kupił sobie samochód, a tobie nawet nie udzielono kredytu którego potrzebujesz, żeby sobie go kupić? Może to zazdrość? Jeśli okazujesz zawiść, krytykujesz, plotkujesz lub odczuwasz niechęć, jest to dowód na to, że jeszcze nie osiągnąłeś tego, czego szukałeś, gdyż brak ci zdolności lub możliwości, żeby tego dokonać.

#Toksyczni ludzie

Pliniusz Młodszy powiedział: Zawiść, a nawet jej pozór, to namiętność implikująca niższość wszędzie, gdzie się pojawi. Każdy sukces innej osoby może być dla ciebie wyzwaniem. Czyjeś osiągnięcia nie powinny jednak wzbudzać zazdrości, tylko inspirację. Jeśli znasz kogoś o większych osiągnięciach zawodowych, jego sukces nie powinien cię przytłaczać, lecz stać się odskocznią która cię zainspiruje i pozwoli przeanalizować drogę do mety. Nauczmy się odwracać o sto osiemdziesiąt stopni to uczucie które jedynie nas niszczy i osłabia.

Tora głosi: Z wolna i po trochę wypędzi Pan […], aby dzikie zwierzęta nie rozmnożyły się wokół ciebie. Zawiść to niszczycielskie uczucie. Kiedy jesteś jej celem, osoba ją odczuwająca staje się ofiarą chorego pragnienia, żebyś utracił to, co osiągnąłeś. Zawistnicy widzą jedynie rezultat i nie potrafią przyjrzeć się procesowi. Jeśli jesteś człowiekiem sukcesu, zawsze będziesz miał wrogów. Bądź inteligentny i cały czas uważaj. Kiedy komuś się powodzi, poprawia się jego sytuacja i awansuje, zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie się temu przyglądał i zazdrościł mu pozycji.

Zatrute Dusze

Salomon powiedział: Zawiść zżera kości. Przez zawiść niektórzy ludzie nawet podupadają na zdrowiu i cierpią na artretyzm. Może wydawać się to nieprawdziwe ale wielokrotnie przyczyną wszystkich tych schorzeń jest uczucie zawiści. Ona zawsze osłabia i nie tylko fizycznie wyniszcza ciało, lecz także zatruwa duszę. Osoby ogarnięte zawiścią tylko patrzą na czyjś samochód, pragną dostawać taką pensję jak inni, lecz nie zatrzymują się, żeby pomyśleć co zrobili, żeby to wszystko zdobyć.

Często zazdrościmy komuś szybkości z jaką awansował w pracy. Czasami mamy wrażenie, że robimy dwa kroki do przodu, a cofamy się o trzy. Wtedy kwestionujemy nasze działania, a w końcu słabniemy. Biblia głosi: Wielkie błogosławieństwo przyjmę po trochu, aby zawiść tych, co mnie znają, mi nie zaszkodziła. Prawdą jest, że gdybyśmy otrzymali wszystko naraz, nie wiedzielibyśmy co z tym zrobić. Właśnie dlatego otrzymujemy w miarę tego, jak się rozwijamy i uczymy. Wielkie sukcesy przychodzą powoli, żeby twoi wrogowie nie zniszczyli cię z zazdrości.

Oscar Wilde powiedział: Liczba osób, które nam zazdroszczą, potwierdza nasze zdolności. Osoba usiłująca cię zdyskredytować zawsze będzie szukała sojuszników. Naucz się słuchać tego, co mówią ludzie. Przy krytyce musimy zwrócić uwagę na to, czy osoba krytykująca osiągnęła więcej niż jej ofiara (na pewno nie i dlatego krytykuje). Zarówno ten, kto cię zatruwa, jak ten, kto cię dyskredytuje wszelkimi sposobami będzie usiłował sprawić, żebyś nie ziścił swojego marzenia usiłując zniszczyć każdy z twoich planów. Jego hasło brzmi: Jeśli ja nie mogę, on także nie.

Admiracja Motywacja

#arkusze #autyzm #BożeNarodzenie #ciekawostki #czytanie #edukacja #ekologia #emocje #empatia #integracja #jesień #kolorowanie #kolory #kreatywność #lato #lekcja #logiczne #logopedia #matematyka #mindfulness #mózg #parenting #percepcja #przedszkole #przyroda #psychologia #rewalidacja #rozwój #scenariusz #scenariusze #sensoryka #szkoła #terapia #toksyczni #uwaga #uważność #wiosna #WWRD #zabawa #zabawy #zajęcia #zajęciaspecjalistyczne #zwierzęta #ćwiczenia #żłobek


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: