Ćwiczenia uważności w samochodzie – mindfulness dla dzieci. Jak uważność wspiera spostrzegawczość?

W całym tym natłoku obowiązków i czynności do wykonania nigdy nie zapominaj o pielęgnowaniu emocji dziecka i uważnym doświadczaniu teraźniejszości. Dostrzeganie istoty chwili, przy jednoczesnym oczyszczeniu umysłu i ciała z nagromadzonego napięcia, stresów i natłoku myśli z pewnością zaowocuje w przyszłości. I to wcale nie tak dalekiej, bo wyciszony emocjonalnie, uważny i skupiony młody człowiek, to człowiek otwarty na wiedzę i gotowy do zapamiętania nowych informacji. Połącz rozwój funkcji poznawczych mózgu ze świetną zabawą! Mindfulness oferuje rodzicom konkretne narzędzia, dzięki którym mogą wraz z dziećmi ćwiczyć pamięć i koncentrację. A poniżej jeden z uwielbianych przez dzieci przykładów.

Podróże samochodowe mogą stać się okazją do zabawy i rozwoju. Poznaj sześć gier samochodowych, które ćwiczą spostrzegawczość.

  • Moim okiem szpiega widzę…
    Grę rozpoczyna szpieg. Rozgląda się po okolicy i wybiera obiekt znajdujący się w zasięgu wzroku pozostałych graczy. Następnie mówi: „Moim okiem szpiega widzę coś, co jest…” i daje pierwszą wskazówkę, na przykład dotyczącą koloru lub wielkości danego obiektu albo litery, od jakiej rozpoczyna się jego nazwa. Wszyscy inni próbują odgadnąć, co to za rzecz. Szpieg odpowiada: „tak” lub „nie” na pytanie, czy przypuszczenie jest poprawne. Niektórzy szpiedzy dla zabawy lubią imitować dłońmi lornetkę.

#arkusze #autyzm #BożeNarodzenie #ciekawostki #czytanie #edukacja #ekologia #emocje #empatia #integracja #jesień #kolorowanie #kolory #kreatywność #lato #lekcja #logiczne #logopedia #matematyka #mindfulness #mózg #parenting #percepcja #przedszkole #przyroda #psychologia #rewalidacja #rozwój #scenariusz #scenariusze #sensoryka #szkoła #terapia #toksyczni #uwaga #uważność #wiosna #WWRD #zabawa #zabawy #zajęcia #zajęciaspecjalistyczne #zwierzęta #ćwiczenia #żłobek

Polecam wordpress.com

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: