Empatia oznacza, że potrafisz myśleć o tym, co czują inni ludzie.

Każdy ma różne uczucia. Nasze uczucia są wewnątrz nas. Aby wzmocnić supermoc empatii, musimy najpierw dobrze je poznać. Skąd one się biorą?

Uczucia

Uczucia to nasze reakcje na to, co dzieje się wokół nas. Niekiedy reagujemy na coś w określony sposób, ponieważ już kiedyś mieliśmy z tym do czynienia. Czasami reagujemy tak, a nie inaczej, ponieważ widzieliśmy, jak inne osoby właśnie tak zareagowały. Nie musisz czuć tego samego, co inni ludzie. Nie ma nic złego w tym, że ta sama rzecz budzi w różnych osobach różne uczucia. Wszystkie uczucia są w porządku!

Poprzedni:

W tym zadaniu będziemy ćwiczyć umiejętności pozwalające zaobserwować, co czują inni ludzie.

Ten element empatii można porównać do bycia świetnym detektywem. Dobry detektyw wykorzystuje swoje uszy i oczy, żeby znaleźć wskazówki. Ty będziesz się uczyć korzystania z uszu, by rozpoznać, co czuje druga osoba. Czy ona krzyczy? A może milczy? Będziesz także uczyć się korzystania z oczu, by obserwować, co ta osoba robi i jak się zachowuje. Czy ona się uśmiecha? A może tupie? Kiedy skończymy, będziesz posiadać wiele umiejętności detektywistycznych. Bierzmy się zatem do pracy!

Słowa drugiej osoby

#arkusze #autyzm #BożeNarodzenie #ciekawostki #czytanie #edukacja #ekologia #emocje #empatia #integracja #jesień #kolorowanie #kolory #kreatywność #lato #lekcja #logiczne #logopedia #matematyka #mindfulness #mózg #parenting #percepcja #przedszkole #przyroda #psychologia #rewalidacja #rozwój #scenariusz #scenariusze #sensoryka #szkoła #terapia #toksyczni #uwaga #uważność #wiosna #WWRD #zabawa #zabawy #zajęcia #zajęciaspecjalistyczne #zwierzęta #ćwiczenia #żłobek

Polecam wordpress.com

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: