3 proste medytacje

Uważność rozpoczyna się od uczenia się, jak być obecnym. Ćwiczenia tu zawarte stanowią proste, tradycyjne metody przyciągania świadomości do doświadczenia chwili obecnej, dlatego polecam, aby początkujący rozpoczęli tutaj.
Te ćwiczenia pomogą ci pielęgnować umiejętność bycia tu i teraz z cierpliwością, jasnością umysłu i siłą. Omówimy to, jak sprawić, aby umysł powrócił, kiedy zaczyna się błąkać, jak pozbyć się samoosądzania i reagować z łagodnością. Ofiarowując swój wysiłek, nauczysz się ćwiczyć umysł w sztuce świadomości.

Znajdowanie oddechu


CZAS: 5 MINUT
Ciało nieustannie oddycha, a oddech stale się porusza. Twój oddech jest nie tylko najlepszym punktem, od którego możesz zacząć; jest też czymś stałym, do czego możesz wrócić w każdej chwili, gdy potrzebujesz powrotu do centrum.

W tym pierwszym ćwiczeniu łagodnie odnajdziesz oddech w ciele. Niczego nie musisz wymyślać, nie trzeba rozwiązywać żadnych problemów i niczego szczególnego nie musisz robić. Stale powracaj do bezpośredniego doświadczenia ciała, które oddycha. Trenujesz w ten sposób umysł do osiągnięcia umiejętności trwania w jednym doświadczeniu, bez rozpraszania się.


KROKI

  1. Przyjmij wygodną pozycję. zalecana jest pozycja siedząca, bowiem dzięki niej ciało jest obudzone i pełne energii. Możesz również położyć się płasko na plecach lub stać. Możesz usiąść na macie do jogi, poduszce do medytacji albo na krześle. znajdź coś, co jest wygodne i trwałe, pozostając przez kilka minut w bezruchu.
  2. Delikatnie zamknij oczy. Jeśli lepiej czujesz się z otwartymi, wpatruj się (w zależności od przyjętej pozycji) w podłogę lub sufit, ale bez napinania oczu. niech twój wzrok się odpręży i spocznie na jednym punkcie. Chodzi o to, by zminimalizować rozpraszanie się podczas ćwiczenia.
  3. Przenieś świadomość na brzuch. rozluźnij jego mięśnie i zorientuj się, czy możesz poczuć jego naturalne wznoszenie się i opadanie. Wyobraź sobie, że ciało samo oddycha. z każdym oddechem obserwuj ten ruch od pępka do mięśni skośnych. Zrób w ten sposób kilka głębokich oddechów.

#arkusze #autyzm #BożeNarodzenie #ciekawostki #czytanie #edukacja #ekologia #emocje #empatia #integracja #jesień #kolorowanie #kolory #kreatywność #lato #lekcja #logiczne #logopedia #matematyka #mindfulness #mózg #parenting #percepcja #przedszkole #przyroda #psychologia #rewalidacja #rozwój #scenariusz #scenariusze #sensoryka #szkoła #terapia #toksyczni #uwaga #uważność #wiosna #WWRD #zabawa #zabawy #zajęcia #zajęciaspecjalistyczne #zwierzęta #ćwiczenia #żłobek

Polecam wordpress.com

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: