Wspomnienie wakacji

Usiądź lub połóż się w wygodnej pozycji. Zamknij oczy i weź kilka głębszych oddechów. Oddychaj i poczuj, jak z każdym oddechem twoje ciało się wycisza i odpręża.

Wyobraź sobie, że jesteś w jakimś wakacyjnym miejscu. To może być miejsce, które już odwiedziłeś/ odwiedzałaś, lub takie, w którym dopiero chciałbyś się znaleźć. Przyjrzyj się temu miejscu bardzo dokładnie. Może słyszysz dźwięk fal uderzających o brzeg? A może czujesz zapach drzew w lesie albo patrzysz na górskie szczyty?

Pozwól sobie doświadczyć tego wakacyjnego miejsca całym sobą – swoim ciałem i zmysłami. Oddychaj i wsłuchaj się w siebie. Jak się czujesz, kiedy jesteś w tym wyjątkowym miejscu? Może doświadczasz spokoju, lekkości i miękkości w ciele? A może czujesz przypływ energii?

Masz ochotę uśmiechnąć, przeciągnąć, poruszyć? Możesz to zrobić, jeśli chcesz. W tym wyjątkowym miejscu możesz czuć się swobodnie. Jeśli chcesz, możesz pobyć tam chwilę dłużej albo możesz zakończyć tę medytację, otwierając oczy. Pamiętaj, że możesz wracać do tego miejsca tak często, jak zechcesz. Ono jest tylko kilka oddechów od ciebie.

Magdalena Kulińska

źródło: mindfulkids.pl

#arkusze #ASD #autyzm #BożeNarodzenie #ciekawostki #czytanie #edukacja #ekologia #emocje #empatia #integracja #jesień #kolorowanie #kolory #kreatywność #lato #lekcja #logiczne #logopedia #matematyka #mindfulness #mózg #percepcja #przedszkole #przyroda #psychologia #rewalidacja #rozwój #scenariusz #scenariusze #sensoryka #storytelling #szkoła #toksyczni #uwaga #uważność #wiosna #zabawa #zabawy #zajęcia #zajęciaspecjalistyczne #ZespółAspergera #zwierzęta #ćwiczenia #żłobek


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: