Kamyki opowieści to zabawny, kreatywny sposób na zaangażowanie dziecka w opowiadanie historii. Zabawę zawsze zaczyna się od stworzenia tych kamyków. Gdy będą gotowe, ty i twoje dziecko będziecie mogli używać ich w kółko, aby opowiadać historie o swoich zmartwieniach, lękach i marzeniach – lub po prostu pobudzać wyobraźnię.

Materiały

Małe, gładkie kamyki, markery olejowe, strony czasopism ze zdjęciami/ilustracjami, farba akrylowa, markery permanentne, preparat mod podge (klej do decoupage’u).

1. Zacznij od mycia kamieni, by były czyste gładkie.

2. Następnie zastanówcie się nad różnymi elementami opowieści i zróbcie listę obrazów do stworzenia na każdym kamieniu, takich jak: domy, drzewa, kwiaty, słońce, chmury, zamki, mityczne stwory, artykuły gospodarstwa domowego, robaki, ludzie, zwierzęta, samochody, lodzie, jedzenie… co tylko chcecie!

3. Przy pomocy farb, flamastrów, markerów permanentnych i/lub zdjęć i obrazków czasopism przymocowanych za pomocą mod podge stwórzcie różne ilustracje na każdym kamieniu.

4. Gdy przygotujcie już wasze kamienie, zacznijcie opowiadać historyjkę, układając je na zmianę z dzieckiem i dodając różne szczegóły.

Wskazówka

Zabierz tę grę w drogę. Kilka różnych kamieni zabierz ze sobą w torebce. Jeśli uważasz, że twoje dziecko zbyt często gra w gry na telefonie w samochodzie lub w restauracji, ta zabawa to świetny sposób, aby oderwać dziecko od ekranu.

źródło: M. LaVigine, Play Therapy…, 2023


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: