Logo festiwalu
W różnych miastach Polski i na całym świecie odbywają się różne ciekawe i czasem
dziwaczne festiwale oraz święta (fiesty).
Uczestniczyłem kiedyś na hiszpańskiej wyspie Minorce w święcie, którego głównym i przerażającym elementem były popisy jeźdźców na pięknych koniach wyjeżdżających w tłum pijanych obywateli mających za honor poklepać koński zad.
Na innej śródziemnomorskiej wyspie, Malcie, nie ma w zasadzie tygodnia, żeby jakieś miasteczko lub wieś nie zorganizowały hucznej fiesty z nieodłącznym popisem sztucznych ogni. Słynne są też coroczne Festiwale Kwiatów, odbywające się dwa tygodnie po Wielkanocy w stolicy Madery — Funchal. W polskich Kartuzach i Buczku koło
Łasku organizowane są Święta Truskawki, zaś w Łasku, gdzie mieszkam, władze miejskie po raz kolejny zorganizowały przyjemny Festiwal Róż, który ma takie logo (http://www.laskonline.pl/ art1424465535,iii-festiwal-roz):

Zadaniem uczestników jest narysowanie (namalowanie) oryginalnego logo dla wybranego (mogą być dwa lub trzy) dziwnego festiwalu, który odbywa się w Polsce. A oto ich lista:
- Dzień Spieczonego Bliźniaka (zlot bliźniaków — Czarnków);
- Mistrzostwa Polski w Pływaniu na Byle Czym (Augustów);
- Festiwal Ognia (Ostróda);
- Zlot Superbohaterów (Bytom);
- Wielkie Manewry Szwejkowskie (Przemyśl);
- Festiwal Historyczny „Zaczarowany Lublin”;
- Festiwal Zupy „Foodstock” (Kraków);
- Festiwal Rowerowo-Muzyczny (góra Wdżar — Kluszkowce);
- Kiermasz Twórczej Reanimacji Odpadów (Bytom);
- Święto Gulaszu (Tarnów).
W dalszej kolejności możemy wymyślić jakieś nowe i jeszcze oryginalniejsze święto, którego nie ma na mapie Polski. Może na przykład Święto Pyry w Poznaniu, Festiwal Zalewajki w Łodzi lub Mistrzostwa Polski w Toczeniu Jajka po Kocich Łbach we Wrocławiu?
Poprzedni:
Muzeum Korkociągów
Podobnie jak twórcy nowych festiwali, dużą oryginalnością cechują się pomysłodawcy wielu muzeów w Polsce i na świecie. Zapewne niewielu z Czytelników wie, że we Lwowie istnieje Muzeum Słoniny, w Nowym Delhi Muzeum Toalet, w angielskim Leeds Muzeum Psich Obroży, w Szklarskiej Porębie Muzeum Tanich Win, a w stolicy Chorwacji, Zagrzebiu Muzeum Rozstań. Pomysłowość ludzka nie zna granic, czyż nie? Prosimy uczestników, żeby popuścili wodze fantazji i wymyślili kilka nowych, nieistniejących, a ich zdaniem potrzebnych placówek muzealnych. Może tytułowe Muzeum Korkociągów, Muzeum Koszy na Śmieci, Muzeum Gąbek do Kąpieli lub Muzeum Zakładek do Książek to wcale nie takie niedorzeczne pomysły?
A oto lista pięciu moich pomysłów:
- Muzeum Uczniowskich i Studenckich Ściąg.
- Muzeum Korkociągów.
- Muzeum Dziabadeł („dziabadła” to naturalne lub specjalistyczne stroboskopowe kije, pomagające poruszać się w terenie górskim).
- Muzeum Zbyrcoków („zbyrcok” to dzwonek przy szyi owcy, który „zbyrcy”, gdy owca się porusza).
- Muzeum Rysunków Powstałych Wtedy, Gdy Człowiek Się Nudzi.
Dziesięć nazw