No, głupku! Ruszaj!

Jeden kierowca do drugiego

Osoby agresywne są istotami trudnymi i skomplikowanymi, które cały czas piętrzą przed nami przeszkody i zatruwają nam życie sprawiając wrażenie jakby ich to cieszyło. Ktoś kiedyś powiedział: Słowa są niczym pszczoły: dają miód i mają żądła. Zjadliwe i ostre wypowiedzi sprawiają, że jesteśmy jak oniemiali i brak nam słów. Słowna przemoc jest częsta i wywołuje spektakularne spustoszenie u kogoś kto ma do czynienia z takimi osobami. Każdego dnia traci energię, bo musi pomyśleć: W jakim humorze dzisiaj wstanie, dzisiejszego dnia będzie pokój, czy wojna, będzie miał dobry nastrój, czy wszystkim nam zepsuje dzień? Wiele osób żyje będąc zależnymi od cudzych emocji i zachcianek.

Poprzedni:

Odpowiadając na agresję bezustannie odgrywamy główną rolę w wymianie słów która zmusza nas do myślenia o tym, co i jak powinniśmy powiedzieć, a czego nie, żeby uniknąć obudzenia potwora, czyli przemocy drugiej osoby. Należy jednak uważać, żeby nie zraniło, czy osłabiło to poczucia własnej wartości, ani nie zmieniło naszego postanowienia.

Jak Rozpoznać Hejtera?

Hejter jest porywczy, agresywny i niestabilny. Wszystko co do ciebie mówi, zwłaszcza pochlebstwa wypowiada ironicznym tonem. Jeśli zapytasz go jak mu się podobała twoja praca, prawdopodobnie odpowie: Jest w porządku, ale potrzeba dużo więcej. Powinieneś w niej umieścić to, tamto itd. Jeśli szuka czegoś u siebie w domu i tego nie znajduje, nie zapyta: Gdzie to jest? ale powie: Kto zabrał moje notatki? Wszyscy jesteście beznadziejni! Zabroniłem wam dotykać moich papierów! Stwarza to atmosferę w której każdy stara się zabezpieczyć samego siebie i nikt nie wie komu może ufać. Ludzie w takiej sytuacji skupiają się tylko na tym, co powinni powiedzieć, a co przemilczeć.

Günter Grass, sławny niemiecki pisarz powiedział: Kiedy pozwalamy, by las umarł, słowa tracą znaczenie. Agresor zwykle wysyła niejasne sygnały i prowadzi trudne do podtrzymania rozmowy. Jednego dnia cię kocha, a następnego nienawidzi. Jeśli raz ci powie, że jesteś najlepszą osobą na świecie i jedyną na którą może liczyć, to później uzna cię za człowieka nienadającego się do niczego i bezwartościowego. Tak właśnie manipulant destabilizuje twoją psychikę i sprawia, że wątpisz w swoje uczucia względem niego tracąc kontrolę nad sytuacją. Jednego dnia go kochasz, a następnego nie rozumiesz.

#Toksyczni ludzie

#arkusze #autyzm #BożeNarodzenie #ciekawostki #czytanie #edukacja #ekologia #emocje #empatia #integracja #jesień #kolorowanie #kolory #kreatywność #lato #lekcja #logiczne #logopedia #matematyka #mindfulness #mózg #parenting #percepcja #przedszkole #przyroda #psychologia #rewalidacja #rozwój #scenariusz #scenariusze #sensoryka #szkoła #terapia #toksyczni #uwaga #uważność #wiosna #WWRD #zabawa #zabawy #zajęcia #zajęciaspecjalistyczne #zwierzęta #ćwiczenia #żłobek

Polecam wordpress.com

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: