Czy potrafisz uważnie obserwować innych?

Z najbliższymi nam osobami widzimy się zwykle codziennie albo na tyle często, że wydaje nam się, że wszystko już od nich wiemy. To dotyczy między innymi naszego wyglądu. Bo w końcu kto by nie wiedział, jak wygląda jego mama/siostra czy córka, prawda?

Okazuje się jednak, że jeśli przyjrzymy się uważniej, możemy zobaczyć rzeczy, na które nigdy wcześniej nie zwróciliśmy uwagi. Odkrycia wynikające z takiego uważnego przyglądania się sobie mogą być dla nas dużym zaskoczeniem.

Zaproś do zabawy jedną bliską ci osobę

  1. Usiądźcie naprzeciwko siebie i obserwujcie się uważnie przez kilka minut.
  2. Następnie niech każdy z was odwróci się na chwilę i zmieni coś w swoim wyglądzie, np. podciągnie jeden rękaw, ściągnie kolczyk, zmieni fryzurę.
  3. Wróćcie do siebie i spróbujcie odgadnąć, co w swoim wyglądzie zmienił partner zabawy.
  4. Bawcie się tak długo, jak tylko macie na to ochotę.

Jeśli chcecie możecie po zabawie narysować nawzajem swoje portrety. Teraz, kiedy dokładnie się sobie przyjrzeliście, mogą one być ciekawsze.

Kolorowa mandala

Kolorowa mandala może być świetną formą relaksu. Mandale ćwiczą uważność i odrywają umysł od potoku piętrzących się myśli. Jakimi kolorami pokolorujesz swoją mandalę?

źródło: Mindful Kids nr 0/2022

#arkusze #autyzm #BożeNarodzenie #ciekawostki #czytanie #edukacja #ekologia #emocje #empatia #integracja #jesień #kolorowanie #kolory #kreatywność #lato #lekcja #logiczne #logopedia #matematyka #mindfulness #mózg #parenting #percepcja #przedszkole #przyroda #psychologia #rewalidacja #rozwój #scenariusz #scenariusze #sensoryka #szkoła #terapia #toksyczni #uwaga #uważność #wiosna #WWRD #zabawa #zabawy #zajęcia #zajęciaspecjalistyczne #zwierzęta #ćwiczenia #żłobek


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: