Rodzinne rytuały na oszczędzanie prądu i niemarnowanie żywności

Czy wiecie, że na świecie żyje już 8 miliardów ludzi? To baaardzo dużo. Wszyscy jesteśmy mieszkańcami jednej planety i naszym zadaniem jest wspólnie troszczyć się o jej dobro. Ziemia daje nam pożywienie i energię, którą wykorzystujemy między innymi do ogrzewania domów czy uruchomienia gry na komputerze. Zapasy jedzenia i wiele dostępnych nam źródeł energii są jednak ograniczone. Dodatkowo produkcja żywności na dużą skalę czy spalanie paliw przyczyniają się do stopniowego niszczenia naszej planety. Aby temu zapobiec, możemy zaangażować się w oszczędzanie prądu i niemarnowanie jedzenia. Oto kilka pomysłów, jak to zrobić:

Wieczór hygge

Hygge to duńskie słowo oznaczające komfort, przytulność. Duńczycy w długie, jesienne i zimowe wieczory uwielbiają w swoich domach tworzyć klimat, który sprzyja wypoczynkowi i daje uczucie ukojenia. Do tego celu wykorzystują między innymi świeczki. Może i wy spróbujecie wyczarować taki nastrój?

Zamiast włączać światło, spróbujcie zapalić kilka świeczek, puścić spokojną muzykę i wspólnie zagrać w gry planszowe albo po prostu porozmawiać. Relaks gwarantowany!

Masterchef Junior

Raz w tygodniu zróbcie przegląd lodówki i zorganizujcie konkurs konkurs na najlepszą potrawę z resztek. Sałatka? Omlet z warzywami? Pozostali członkowie rodziny mogą wejść w rolę degustatorów.

Strażnik świateł

Każdego dnia możecie wybrać jedną osobę, która będzie „strażnikiem świateł”. Jego zadaniem będzie pilnować, czy w pomieszczeniu, w którym nikogo nie ma, nie pali się światło. Powodzenia!

Ewelina Jankowska-Robak

źródło: mindfulkids.pl


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: