Istnieje dużo rzeczy które możemy insynuować określonym tonem głosu. Możemy powiedzieć: Córeczko okazując głęboką miłość ale mówiąc: Có-recz-ko łatwo też pokazać, że nasza cierpliwość się już kończy. Wiele sporów i nieporozumień udałoby się uniknąć, gdybyśmy tylko wyrazili się w bardziej ugodowy sposób. Na pewno wiele związków interpersonalnych mogłoby trwać wiecznie, gdybyśmy po prostu dobrali odpowiedni ton głosu.

Poprzedni:

Ważne jest to, żebyśmy mogli przekazać werbalnie przesłanie pozbawiając go zbędnego ciężaru emocjonalnego skupiając się wyłącznie na celu rozmowy. Ton naszego głosu wyzwala emocje i naznacza odpowiedzi. Istotną sprawą jest to, żebyśmy mieli jasność odnośnie do tego, co chcemy przekazać i co osiągnąć, kiedy się komunikujemy i wybrali do tego najbardziej odpowiedni ton głosu.

Gwałtownik zawsze sprawi, że będziesz odnosił wrażenie, iż bierzesz udział w wojnie którą on rozpętał i zrobi wszystko, żebyś wrócił na jego pole bitwy. Stosowane przez niego ton głosu, gestykulacja i postawa jasno wskazują to, czego się po nas spodziewa i to, co chce, żebyśmy zrozumieli. Agresor wie, co ci powiedzieć i doskonale wie, jakie masz słabości. Jego celem jest zdobycie przewagi, pozbawienie cię słów i przede wszystkim uzyskanie tego, co chce.

Nie Masz Szans

Agresor wszystko neguje i na wszystko odpowiada: Nie ukazując w ten sposób swoje najgorsze oblicze, zastraszając i uzyskując w ten sposób kontrolę. To osoba z którą nie masz szans przeprowadzić konstruktywnej rozmowy. Jeśli zapytasz: Mogę ci pomóc?, odpowie: Nie. Jak spytasz: Potrzebujesz czegoś?, usłyszysz tylko: Nie. Jeżeli zagaisz: Jesteś zadowolony z tego, jak wyszła praca?, znowu powie: Nie.

#Toksyczni ludzie

#arkusze #ASD #autyzm #BożeNarodzenie #ciekawostki #czytanie #edukacja #ekologia #emocje #empatia #integracja #jesień #kolorowanie #kolory #kreatywność #lato #lekcja #logiczne #logopedia #matematyka #mindfulness #mózg #percepcja #przedszkole #przyroda #psychologia #rewalidacja #rozwój #scenariusz #scenariusze #sensoryka #storytelling #szkoła #toksyczni #uwaga #uważność #wiosna #zabawa #zabawy #zajęcia #zajęciaspecjalistyczne #ZespółAspergera #zwierzęta #ćwiczenia #żłobek


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: