Gniew

Gniew to gorąca emocja. Jedni pod jej wpływem wybuchają jak wulkan inni z zimnym sercem planują, w jaki sposób wyrównać rachunki. Gniew to silna i szybka emocja, rzadko utrzymuje się przez długi czas.
Gniew jest również najbardziej niebezpieczną emocją, ponieważ pod wpływem gniewu możemy próbować wyrządzić komuś krzywdę. Gniew to impuls, który przyjmujemy, rozpoznajemy i staramy się oswoić jak złego smoka. Lepiej żeby impulsy nami nie rządziły. Dopuśćmy do głosu nasze mądre umysły.
Gniew choć wydaje się być negatywny, świadczy o tym, że na czymś nam bardzo zależy. Gniew pomaga nam stawiać granice, w przypadkach gdy inni chcą nam „wejść na głowę”, sygnalizuje również, że musimy zadbać o siebie lub przed czymś się chronić. Jak widać nie ma złych emocji są tylko złe reakcje pod ich wpływem.
Za gniewem kroczą inne emocje
Z gniewem mogą pojawiać się inne uczucia i emocje, na przykład: zdenerwowanie, rozdrażnienie, frustracja, oburzenie, wrzenie, mściwość, furia, szał.
Posłuchaj opowiadania:
#arkusze #ASD #autyzm #BożeNarodzenie #ciekawostki #czytanie #edukacja #ekologia #emocje #empatia #integracja #jesień #kolorowanie #kolory #kreatywność #lato #lekcja #logiczne #logopedia #matematyka #mindfulness #mózg #percepcja #przedszkole #przyroda #psychologia #rewalidacja #rozwój #scenariusz #scenariusze #sensoryka #storytelling #szkoła #toksyczni #uwaga #uważność #wiosna #zabawa #zabawy #zajęcia #zajęciaspecjalistyczne #ZespółAspergera #zwierzęta #ćwiczenia #żłobek